/polczynska/aktualnosci/w-wolfsburgu-ruszyla-produkcja-nowego-tourana/

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszłości, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, iż przysługuje mi prawo do wglądu, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.

Wróć do Aktualności

2015-06-01

W Wolfsburgu ruszyła produkcja nowego Tourana

Poznań, 1 czerwca 2015 r. - Z linii montażowej zakładów Volkswagena w Wolfsburgu zjechał pierwszy egzemplarz nowego Tourana. Samochód w kolorze białym perłowym i w wersji wyposażenia Highline, ma pod maską 1,4-litrowy benzynowy silnik TSI osiągający moc 110 kW (150 KM). Najpopularniejszy rodzinny van w Niemczech został opracowany na nowo, dzięki czemu jego wnętrze jest obszerniejsze (rozstaw osi zwiększył się o 11 cm), a nowe jednostki napędowe oszczędniejsze nawet o 19%. Nowego Tourana można także wyposażyć w najnowszej generacji systemy asystujące kierowcy.

Kierownik zakładu Jens Herrmann stwierdził: "Od 2003 roku fabryka Volkswagena w Wolfsburgu dostarcza Tourana klientom na całym świecie, dbając o najwyższą jakość. Cała załoga może być z tego dumna". Szef działu odpowiedzialnego za produkcję Tourana i Tiguana, Hartwig Diers, dodał: "Touran powstaje z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń produkcyjnych. Dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników sprostamy najwyższym wymaganiom dotyczącym jakości".

Członek rady zakładowej Marcus Kirste oświadczył: "Nasza załoga pracowała z wielkim oddaniem nad przygotowaniem produkcji nowego modelu. W krótkim czasie niemal całkowicie przebudowano linie produkcyjne. Wyczyn ten zasługuje na najwyższe uznanie".

Touran to pierwszy duży van Volkswagena skonstruowany z wykorzystaniem modułowej platformy konstrukcyjnej (MQB). Po Golfie i Golfie Sportsvanie jest trzecim modelem produkowanym w Wolfsburgu w oparciu o tę platformę.

Nowy Touran wyróżnia się wyrazistą i niepowtarzalną stylistyką oraz licznymi funkcjonalnymi rozwiązaniami we wnętrzu. Nowoczesny system składania foteli Fold-Flat, dostępny do wersji pięcio- i siedmiomiejscowej, pozwala rozplanować wnętrze vana na wiele sposobów. Z kolei 47 schowków i półek oraz bagażnik o pojemności do 1040 l w pięciomiejscowym Touranie sprawiają, że potrafi on sprostać wszelkim codziennym potrzebom. W Polsce nowego Tourana będzie można zamawiać już w sierpniu.

źródło: bank prasowy

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

Poziomy CO2 lub poziomy zużycia paliwa przedstawione na niniejszej stronie są poziomami, które zostały określone podczas świadectwa homologacji pojazdu. Poziomy te mogły zostać niewłaściwie określone. Dokładamy wszelkich starać aby wyjaśnić tę kwestię możliwie jak najszybciej i jeśli zajdzie taka potrzeba, dokonamy korekty tych poziomów we współpracy z odpowiednimi władzami.

Call Center:
22 223 15 19

dostępny od pn do pt w godz 9:00 - 19:00
oraz sobota 9:00 - 14:00

schowaj
Rozwiń