/polczynska/aktualnosci/volkswagen-zaangazowany-w-mistrzostwa-swiata-formuly-e/

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszłości, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, iż przysługuje mi prawo do wglądu, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.

Wróć do Aktualności

2015-08-27

Volkswagen zaangażowany w Mistrzostwa Świata Formuły E

- strategiczne zaangażowanie w cykl międzynarodowych mistrzostw świata bolidów elektrycznych pod patronatem FIA
- wyścig inaugurujący drugi sezon mistrzostw odbędzie się 17 października w Pekinie

Poznań, 27 sierpnia 2015 r. - Volkswagen dołącza jako partner strategiczny do zespołu ABT Schaeffler startującego w mistrzostwach świata Formuły E. Międzynarodowa seria wyścigów bolidów z napędem wyłącznie elektrycznym zadebiutowała we wrześniu 2014 roku i już jej pierwszy sezon cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno widzów jak i mediów. Sezon 2015/2016 rozpocznie się w Azji, a jedenaście wyścigów będzie rozgrywanych także na torach Ameryki Południowej i Północnej oraz Europy.

Setki milionów widzów przed telewizorami na całym świecie i ponad 400 tysięcy fanów na torach w takich miastach jak m.in. Buenos Aires, Miami, Berlin czy Londyn sprawiło, że Formuła E ma za sobą niezwykle udany debiut. Podczas rozpoczęcia nowego sezonu, 17 października w Pekinie, na starcie jako sponsor będzie obecny również Volkswagen.

Zespół ABT Schaeffler oraz Volkswagena łączy wieloletnie udane partnerstwo. Ważną rolę odgrywają w nim projekty wpisujące się w ideę zrównoważonego rozwoju. Dzięki temu w latach 2011 - 2014 organizowano mistrzostwa Volkswagen Scirocco R-Cup, które były najbardziej ekologicznym na świecie markowym pucharem, w którym brały udział pojazdy napędzane biogazem.

Posiadając w swojej ofercie samochody z napędem wyłącznie elektrycznym, jak e-Golf oraz e-up! oraz hybrydy plug-in: Golf GTE i Passat GTE, Volkswagen może się poszczycić szeroką ofertą modeli wykorzystujących napęd elektryczny.

ABT Schaeffler jako jedyny niemiecki zespół w stawce zajął w pierwszym sezonie Formuły E trzecie miejsce w kategorii zespołów i kierowców. W jego barwach startowali Daniel Abt i Lucas di Grassi.

źródło: bank prasowy

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

Poziomy CO2 lub poziomy zużycia paliwa przedstawione na niniejszej stronie są poziomami, które zostały określone podczas świadectwa homologacji pojazdu. Poziomy te mogły zostać niewłaściwie określone. Dokładamy wszelkich starać aby wyjaśnić tę kwestię możliwie jak najszybciej i jeśli zajdzie taka potrzeba, dokonamy korekty tych poziomów we współpracy z odpowiednimi władzami.

Call Center:
22 223 15 19

dostępny od pn do pt w godz 9:00 - 19:00
oraz sobota 9:00 - 14:00

schowaj
Rozwiń