/polczynska/aktualnosci/utrata_wartosci_najwieksza_czesc_calkowitych_kosztow_utrzymania_samochodu/

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszłości, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, iż przysługuje mi prawo do wglądu, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.

Wróć do Aktualności

2017-07-03

Utrata wartości - największa część całkowitych kosztów utrzymania samochodu

Poznań - Samochody tracą na wartości w trakcie eksploatacji, a utrata wartości z reguły stanowi największą część całkowitych kosztów utrzymania auta. Tymczasem zdecydowana większość kierowców nie zwraca na to większej uwagi przy zakupie, skupiając się na cenie, osiągach czy zużyciu paliwa. Oczywiście, są to również czynniki istotne dla portfela, ale ich wpływ na łączne koszty eksploatacji jest mniejszy.

Zaledwie co trzeci kupujący nowy samochód deklaruje, że utrata wartości jest dla niego ważna - tak wynika z badania Instytutu Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie marki Volkswagen. Jednak połowa kierowców jest skłonna zapłacić więcej za auto, które lepiej niż inne "trzyma cenę"", a 2/3 uważa, że Volkswagen należy do grona marek, których samochody niewiele tracą na wartości.

Z danych Eurotax, przygotowanych 12 czerwca br. przy wykorzystaniu narzędzia Car Cost Expert na zlecenie marki Volkswagen wynika, że czteroletni VW Passat 1.6 TDI Trendline, z przebiegiem 60 tys. km, jest wciąż wart 47,8% wyjściowej ceny. Jeden z modeli konkurencyjnej marki, z podobnym silnikiem i wyposażeniem - zaledwie 39,2%. Jak przekłada się to na pieniądze" Używanego Passata można sprzedać za ok. 50,5 tys. zł, podczas gdy rywala - za nieco ponad 41,5 tys. zł.

Model, Wartość rezydualna
po 4 latach/60 tys. km

Volkswagen Passat 1.6 TDI Trendline, 47,8%
Renault Talisman 1.6 Energy dCi Zen, 44,0%
Ford Mondeo 1.5 TDCi Ambiente, 41,2%
Toyota Avensis 1.6 D-4D Active, 41,0%
Peugeot 508 1.6 BlueHDi Active, 39,2%

Skąd wiadomo, ile nowe auto będzie warte za kilka lat - Takie szacunki publikują wyspecjalizowane firmy, m.in. Eurotax. "Analizujemy wiele parametrów, cena zakupu jest tylko jednym z nich. Nie mniej ważne są: doświadczenie producenta, historia modelu, sytuacja w danym segmencie rynku, z uwzględnieniem konkurencyjnych modeli, obsługa posprzedażowa w tym liczba autoryzowanych stacji obsługi danej marki, a także plany sprzedażowe poszczególnych modeli" - mówi Paweł Grabarczyk, dyrektor handlowy Eurotaxu.

Volkswageny od lat są najczęściej wyszukiwane w największym w Polsce serwisie z ofertami sprzedaży aut OTOMOTO. "Tylko w 2016 roku Polacy szukali samochodów używanych marki Volkswagen w tym serwisie ponad 100 mln razy. Widać także rosnące zainteresowanie nowymi Volkswagenami - także w tej kategorii marka VW jest numerem 1 na www.otomoto.pl" - mówi Piotr Grzemski, brand manager OTOMOTO.

Niska utrata wartości i olbrzymi popyt na używane Volkswageny sprawiają, że kilkuletniego Golfa czy Passata można sprzedać za wyższą cenę niż auta konkurencji, a do tego "na pniu".

By ułatwić wybór samochodu, Volkswagen przygotował sekcję poświęconą całkowitym kosztom użytkowania na stronie www.volkswagen.pl. Znajduje się tam kompleksowe porównanie całkowitych kosztów użytkowania Passata z kilkoma konkurentami.

źródło: bank prasowy

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

Poziomy CO2 lub poziomy zużycia paliwa przedstawione na niniejszej stronie są poziomami, które zostały określone podczas świadectwa homologacji pojazdu. Poziomy te mogły zostać niewłaściwie określone. Dokładamy wszelkich starać aby wyjaśnić tę kwestię możliwie jak najszybciej i jeśli zajdzie taka potrzeba, dokonamy korekty tych poziomów we współpracy z odpowiednimi władzami.

Call Center:
22 223 15 19

dostępny od pn do pt w godz 9:00 - 19:00
oraz sobota 9:00 - 14:00

schowaj
Rozwiń