/polczynska/aktualnosci/swiatowej-klasy-gwiazda-i-nowoczesny-tor/

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszłości, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, iż przysługuje mi prawo do wglądu, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.

Wróć do Aktualności

2013-08-19

Światowej klasy gwiazda i nowoczesny tor - Volkswagen Castrol Cup wraca po przerwie

W dniach 24 - 25 sierpnia na austriackim torze Red Bull Ring rozegrana zostanie piąta runda pucharu Volkswagen Castrol Cup. Zawodnicy startujący w pucharze wracają do rywalizacji po dwumiesięcznej przerwie. Markowy puchar Volkswagena zawita na nowoczesny obiekt w miejscowości Spielberg, tor który w przyszłym sezonie będzie gościł wyścigi Formuły 1. Na starcie stanie 25 kierowców z 8 krajów w tym dwóch gościnnie startujących VIP Drivers. Pierwszym z nich będzie jeden z najlepszych polskich żużlowców, indywidualny oraz drużynowy Mistrz Świata -Tomasz Gollob. Drugim z gościnnie startujących zawodników będzie dziennikarz magazynu "Top Gear" - Szczepan Mroczek. Do rywalizacji jako pełnoprawni zawodnicy Pucharu dołączą także Paweł Krężelok oraz Małgorzata Rdest.

Malowniczo położony i nowoczesny tor

Dziewiąty i dziesiąty wyścig w sezonie Volkswagen Castrol Cup rozegrane zostaną na austriackim obiekcie Red Bull Ring. Będzie to trzeci, po Bratysławie i Brnie zagraniczny obiekt, na którym swoje zmagania toczyć będą kierowcy pucharowych Golfów. Tor w miejscowości Spielberg wybudowany został w 1969 roku. Wtedy powstała pierwotna "nitka" na której w latach 1970 - 1987 rozgrywane zostały wyścigi austriackiego grand prix Formuły 1. W kolejnych latach tor przeszedł liczne modyfikacje, a aktualna wersja została oddana do użytku w 2011 roku. Jedno okrążenie toru ma długość 4.326m, a najdłuższa prosta liczy 525 m. Tor posiada 7 zakrętów. Jego rekordzistą jest Michael Schumacher (Niemcy), który w 2003 roku swoim bolidem Ferrari F1 (model 2003) ustanowił czas 1:08:337 min.

Kwalifikacje do piątej rundy Volkswagen Castrol Cup na austriackim torze rozpoczną się w sobotę 24 sierpnia o godzinie 17:25. Wyniki te ustalą kolejność, w jakiej na starcie ustawią się zawodnicy do pierwszego wyścigu, który rozpocznie się w niedzielę 25 sierpnia o godzinie 11:30. Drugi, popołudniowy wyścig rozpocznie się o 15:45. Zawodnicy podczas obu wyścigów będą mieli do pokonania 12 okrążeń.

Kierowcy VIP

Na torze w austriackim Spielberg wśród stałych uczestników cyklu w pucharowych Golfach pojawią się zaproszeni goście tzw. VIP Drivers. Do walki z uczestnikami staną Tomasz Gollob oraz Szczepan Mroczek.

Pierwszy z nich to najbardziej utytułowany polski żużlowiec. Pochodzący z Bydgoszczy, aktualny zawodnik Unibaxu Toruń, zwany profesorem speedwaya posiada w swoim dorobku tytuły Indywidualnego Mistrza Świata (2010), Drużynowego Mistrza Świata (1996, 2005, 2007, 2009-2011), a także ośmiokrotnego Indywidualnego Mistrza Polski. Jako jeden z najbardziej znanych i utytułowanych żużlowców na świecie posiada także w swoim dorobku rekordy torów na wielu europejskich arenach żużlowych. Jego pasją są także wyścigi Motocross, w których startuje w wolnej chwili.

Drugim zawodnikiem startującym gościnnie będzie Szczepan Mroczek, dziennikarz redakcji "Top Gear".

Push - to - Pass

Podczas zawodów na Red Bull Ring zawodnicy będą mogli zwiększyć moc wyścigowego Golfa o dodatkowe 50 KM (do 310 KM) 19 razy podczas jednego wyścigu. System ten nie raz decydował o przebiegu rywalizacji i końcowej klasyfikacji na mecie poprzednich rund. Za każdym razem zwiększy on moc auta na 10 sekund z tym, że kolejny "strzał" będzie można wykonać dopiero po 10 sekundach.

Nowi zawodnicy w stawce

Liderem cyklu po 4 rundach z dorobkiem 266 punktów jest kierowca z Wieliczki Mateusz Lisowski. Wyprzedza on w klasyfikacji generalnej o 10 punktów Szczecinianina Jakuba Litwina. Na trzecim miejscu z 251 punktami, znajduje się najlepszy z obcokrajowców Szwed Rasmus Marthen. Do czołowej trójki na pewno będzie chciał powrócić Jan Kisiel, który po pechowych zawodach na torze w Poznaniu spadł z pozycji lidera na czwarte miejsce klasyfikacji generalnej. Runda na Red Bull Ring będzie także miejscem debiutu dwóch nowych zawodników. Do stałej stawki uczestników Volkswagen Castrol Cup dołączy najmłodszy zawodnik cyklu Paweł Krężelok, który przekroczył już uprawniający do startu wiek. Ten młody i ambitny zawodnik swoją formę szlifował podczas startów w innych seriach wyścigowych, a także zawodach kartingowych gdzie w tym roku zdobył tytuł halowego wicemistrza świata. Stawkę zawodników uzupełni też kolejna kobieta w cyklu - Małgorzata Rdest. Ta młoda zawodniczka z Żyrardowa ma za sobą starty w serii Formula BMW Talent Trophy, a także wyścigach Formuły 4 w Wielkiej Brytanii.

Wypowiedzi przed rundą w Austrii

Krystian Korzeniowski, 5. miejsce w klasyfikacji generalnej
"Red Bull Ring jak każdy tor w pucharze VWCC jest dla mnie nowy. Podczas treningu będę musiał poświęcić sporo uwagi na analizę oraz dostosowanie swojej jazdy pod ten tor, tak by w wyścigu zaatakować jak najskuteczniej. Różnica punktowa między mną a pierwszym zawodnikiem wynosi zaledwie 34 punkty, a poprzednie rundy pokazały jak szybko wszystko potrafi się zmienić w klasyfikacji generalnej, więc walka o tytuł wciąż trwa, a ja na pewno nie pozostanę bierny w tej walce. Jednocześnie cały czas muszę walczyć o sponsorów, których zachęcam do współpracy."

Sebastian Ramirez, 11. miejsce w klasyfikacji generalnej
"Ostatnia runda nie ułożyła się po mojej myśli. Obrałem złą strategię na kwalifikacje, co spowodowało, że oba wyścigi nie skończyły się dla mnie najlepiej, mimo że czasy pokazywały że mogłem zając miejsce w pierwszej ósemce. Tor Red Bull Ring to niesamowita arena na której jak najdłużej trzeba utrzymywać maksymalną możliwą prędkość. Bardzo ciekawa jest także różnica wzniesień na torze, co sprawia, że jazda po nim sprawi mi dużo frajdy. Mam nadzieję, że przełamię podczas tej rundy złą passę!"

Aleksandra Bursiak, 23. miejsce w klasyfikacji generalnej
"Pragnę podkreślić że jest to mój pierwszy sezon w świecie motosportu. Start w nim traktuję jako początek kariery zawodniczej, ale również jako kontynuację pracy zawodowej i tradycji motoryzacyjnych mojej rodziny. Chcę wykorzystać szansę daną przez Volkswagena w uczestnictwie w prestiżowym i profesjonalnym cyklu wyścigów. Szczególnie pragnę podziękować organizatorom za pomoc i wsparcie oraz nieocenioną wiedzę która przekłada się na stały progres moich wyników. Nie sposób nie wspomnieć również o wspaniałych zawodnikach biorących udział w cyklu którzy są dla mnie wzorem do naśladowania i dzielenia się życiową pasją. Mam nadzieję że na najbliższych wyścigach na nieznanym mi torze udowodnię ostatnim niedowiarkom, że nie jestem tam przypadkowo. Moje nastawienie do kolejnej rundy Volkswagen Castrol Cup jest jasno określone, mam jechać swoje, z każdym kolejnym okrążeniem na torze zdobywać kolejne ogromne doświadczenie, które teraz jest dla mnie najważniejsze. Jestem przekonana, że moje zaangażowanie i determinacja w sporcie i pracy zawodowej będzie zachętą dla innych kobiet do startu w dziedzinach zdominowanych przez mężczyzn."

Paweł Krężelok, debiut w Pucharze
"Volkswagen Castrol Cup to dla mnie ogromne wyzwanie! Cieszę się bardzo, że udało nam się w zespole dopiąć wszelkie sprawy aby stanąć do walki z zawodnikami w tym niezwykle wymagającym pucharze. Jestem najmłodszy w stawce, ale nie liczę z tego powodu na jakieś ułatwienia. Zrobię wszystko co w mojej mocy aby zrobić miłą niespodziankę. Miałem okazję poznać samochód na testach na Słowacji. Byłem najszczęśliwszą osobą siedząc za kierownicą tego potwora! Jadę z nastawieniem pewnym, ale chłodnym, ponieważ to jest mój pierwszy start. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony i wiem jak to zrobić, potrzebne jest też szczęście - motorsport tego wymaga. Równolegle jeżdżę w KLR, te starty pozwoliły mi poznać ten fantastyczny obiekt, zatem przygotowanie jest. Ja już jestem na torze, siedzę w fotelu, wchodzę w konkretny zakręt, wyprzedzam, strzelam z Push-to-pass'ów! To co przeżywam od środka jako młody zawodnik, który stanie do walki z tak doświadczonymi kierowcami jest nie do opisania. Najważniejsze, że wiem po co jestem w tym sporcie. Dla mnie priorytetem jest ściganie i dążenie do perfekcji. To będzie porządny trening! Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli mi w realizacji tego startu! To co mi daliście to ogromne zaufanie do mojej osoby! Bardzo dziękuję!"

Wirtualny Volkswagen Castrol Cup

Równolegle do wyścigów Volkswagen Castrol Cup, w sieci odbywają się zawody Wirtualnego Volkswagen Castrol Cup w grze Forza Motorsport na konsoli Xbox 360. Zawodnicy startujący w tym pucharze ukończyli już 8 rund, podczas których nie brakowało emocji, zarówno na torze, jak i poza nim. Rywalizacja trwa w najlepsze, a szansę na zwycięstwo wciąż ma wielu graczy. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące wirtualnego pucharu dostępne są na stronie www.liveleague.pl

www.volkswagencastrolcup.pl - najświeższe informacje

Na stronie internetowej pucharu www.volkswagencastrolcup.pl dostępne są informacje dotyczące wszystkich rund, zawodników, torów wyścigowych oraz samochodu. W ciągu weekendu wyścigowego publikowane będą aktualne informacje o przebiegu treningów, kwalifikacji oraz wyścigów. W zakładce media zamieszczane są komunikaty prasowe oraz zdjęcia.

źródło: bank prasowy

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

Poziomy CO2 lub poziomy zużycia paliwa przedstawione na niniejszej stronie są poziomami, które zostały określone podczas świadectwa homologacji pojazdu. Poziomy te mogły zostać niewłaściwie określone. Dokładamy wszelkich starać aby wyjaśnić tę kwestię możliwie jak najszybciej i jeśli zajdzie taka potrzeba, dokonamy korekty tych poziomów we współpracy z odpowiednimi władzami.

Call Center:
22 223 15 19

dostępny od pn do pt w godz 9:00 - 19:00
oraz sobota 9:00 - 14:00

Szanowni Państwo,
W przypadku braku możliwości kontaktu z numerami stacjonarnymi podanymi na stronie prosimy o kontakt e-mailowy lub bezpośredni kontakt na numery komórkowe.

Kontakt

Za utrudnienia przepraszamy.

schowaj
Rozwiń