/polczynska/aktualnosci/swiatowa-premiera-golfa-r-podczas-iaa-2013/

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszłości, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, iż przysługuje mi prawo do wglądu, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.

Wróć do Aktualności

2013-09-02

Światowa premiera Golfa R podczas IAA 2013

Poznań, 2 września 2013 r. - Nowy Golf R będzie miał swoją światową premierę podczas tegorocznego Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Samochód robi wrażenie mocą 300 KM i przyspieszeniem do 100 km/h w 4,9 sekundy. Wyjątkowa stylistyka dodatkowo podkreśla sportowy charakter auta.

Nowy Golf R, zaprojektowany przez Volkswagen ® GmbH, w pełni stawia na dynamikę. Ten sportowy samochód napędzany jest nowym silnikiem TSI o mocy 300 KM (221 kW), nie tylko o 30 KM mocniejszym, niż jego poprzednik, lecz także o 18 procent oszczędniejszym. Moment obrotowy wzrósł o 30 Nm do 380 Nm. Aby osiągnąć te wartości, silnik przeszedł fazy rozwoju typowe dla silników używanych w sportach motorowych. Udoskonalony napęd na wszystkie koła 4MOTION gwarantuje optymalną trakcję we wszystkich warunkach, zarówno na drodze, jak i na torze wyścigowym.

Ciesząca się uznaniem koncepcja Golfa R została zmodyfikowana także stylistycznie. Duże wloty powietrza, specjalnie zaprojektowane zderzaki i progi oraz układ wydechowy z czterema chromowanymi końcówkami jednoznacznie świadczą o sportowym charakterze auta. Swoim wyjątkowym wyglądem Golf R podkreśla sportowe możliwości. Klaus Bischoff, szef designu Volkswagena wyjaśnia: "Golf R tworzy interesujące połączenie powagi i sportowych cech, a także powściągliwości i niepowtarzalności."

Nowy Golf R pojawi się na rynku pod koniec 2013 roku, do wyboru z manualną skrzynią biegów lub automatyczną przekładnią dwusprzęgłową (DSG). Wyposażenie seryjne będzie obejmowało między innymi nowy, progresywny układ kierowniczy, reflektory biksenonowe i 18-calowe obręcze ze stopu metali lekkich z oponami 225/40.

źródło: bank prasowy

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

Poziomy CO2 lub poziomy zużycia paliwa przedstawione na niniejszej stronie są poziomami, które zostały określone podczas świadectwa homologacji pojazdu. Poziomy te mogły zostać niewłaściwie określone. Dokładamy wszelkich starać aby wyjaśnić tę kwestię możliwie jak najszybciej i jeśli zajdzie taka potrzeba, dokonamy korekty tych poziomów we współpracy z odpowiednimi władzami.

Call Center:
22 223 15 19

dostępny od pn do pt w godz 9:00 - 19:00
oraz sobota 9:00 - 14:00

schowaj
Rozwiń