/polczynska/aktualnosci/scirocco-bestseller-wsrod-samochodow-sportowych-z-nowa-paleta-silnikow/

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszłości, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, iż przysługuje mi prawo do wglądu, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.

Wróć do Aktualności

2014-08-11

Większa dynamika, mniejsze zużycie paliwa Scirocco, bestseller wśród samochodów sportowych, z nową paletą silników

- Nowy design przodu i tyłu nadwozia, seryjne diodowe światła tylne
- Nowe silniki o 20 KM mocniejsze i nawet o 19 procent oszczędniejsze

Dziesięć ważnych faktów dotyczących nowego Scirocco:

  1. Sześć nowych silników TSI i TDI; wszystkie silniki są teraz mocniejsze (nawet o 20 KM) i oszczędniejsze (nawet o 19 procent).
  2. Z podstawowymi silnikami Scirocco zużywa tylko 5,4 l/100 km (1.4 TSI, 125 KM) i 4,2 l/100 km (2.0 TDI, 150 KM).
  3. Przyspieszenie i prędkość maksymalna wszystkich nowych wersji Scirocco znacznie się poprawiły.
  4. Scirocco 2.0 TSI (180 KM) z dodatkowymi 20 KM przyspiesza do 100 km/h o 0,6 sekundy szybciej, niż poprzednik.
  5. Scirocco 2.0 TSI (220 KM) rozwija moment obrotowy 350 Nm, o całe 70 Nm więcej, niż jego poprzednik o mocy 210 KM.
  6. Scirocco R z mocą 280 KM jest najmocniejszym i najbardziej dynamicznym Scirocco w historii (0-100 km/h z DSG w 5,5 s).
  7. Nowy design przodu i tyłu nadwozia z nowymi reflektorami, nowymi diodowymi światłami tylnymi i nowym mechanizmem otwierania pokrywy bagażnika (uchylny znaczek Volskwagen).
  8. Zmodyfikowane wnętrze, seryjnie z dodatkowymi wskaźnikami nawiązującymi do pierwszego Scirocco.
  9. System nagłaśniający Dynaudio Excite, Blind Spot Sensor (ostrzega przed pojazdami w martwym polu widzenia) i asystent parkowania ParkAssist jako nowe rozwiązania techniczne.
  10. Wprowadzenie na rynek w Europie w sierpniu.

Już od kilkudziesięciu lat paletę modeli Volkswagena wzbogacają charyzmatyczne coupé. Pierwszym było Karmann Ghia Coupé w 1955 roku - stylistyczna ikona, nieustannie udoskonalana, produkowana do 1974 roku. Jeszcze w tym samym roku na rynek wszedł następca tego kultowego auta - pierwsze Scirocco. Było to nowe, dynamiczne i sportowe coupé, kosztujące mniej, niż inne sportowe samochody. W ciągu 18 lat - od 1974 do 1992 roku - wyprodukowane zostały 795.734 egzemplarze dwóch generacji Scirocco. To światowy sukces coupé. Późnym latem 2008 roku nastąpił comeback tego legendarnego samochodu sportowego w trzeciej generacji. Do końca 2013 roku zakłady Volkswagena w Palmela (Portugalia) opuściło 212.450 egzemplarzy Scirocco. Kolejny sukces. Obecnie Volkswagen prezentuje nową wersję Scirocco, udoskonaloną technicznie i stylistycznie. Nowe coupé jest zarówno szybkim autem na przejażdżki po okolicy, dynamicznym towarzyszem w drodze do pracy, wyczynowym samochodem sportowym (moc do 280 KM), sprawdzającym się na torze wyścigowym lub po prostu charyzmatycznym, wszechstronnym samochodem z dużą pokrywą bagażnika i przestrzenią bagażową o pojemności 312 litrów (1.006 litrów po złożeniu oparć tylnych foteli).

Mocniejszy - sześć silników o mocy do 280 KM

Moc większa nawet o 20 KM. Wszystkie silniki w ofercie zostały wymienione i są teraz mocniejsze i oszczędniejsze. Aktualnie moc czterech silników TSI (benzynowych) i dwóch TDI (wysokoprężnych) wynosi: 92 kW/125 KM (TSI), 110 kW/150 KM (TDI), 132 kW/180 KM (TSI), 135 kW/184 KM (TDI), 162 kW/220 KM (TSI) oraz 206 kW/280 KM (TSI w Scirocco R). Największa różnica między poprzednią a aktualną wersją dotyczy nowego Scirocco 2.0 TSI o mocy 132 kW/180 KM (plus 20 KM/wcześniej 1.4 TSI o mocy 118 kW/160 KM) oraz dysponującego teraz mocą 280 KM Scirocco R (plus 15 KM/wcześniej 195 kW/265 KM). Wraz z mocą poprawiły się także osiągi: nowa wersja 180 KM przyspiesza do 100 km/h w 7,4 s zamiast w 8,0 s; prędkość maksymalna wzrosła o 9 km/h do 227 km/h. To samo dotyczy jednostek wysokoprężnych, na przykład Scirocco 2.0 TDI o mocy 150 KM: w tym przypadku przyspieszenie poprawiło się o 0,7 s do 8,6, a prędkość maksymalna wzrosła z 207 do 215 km/h (z manualną skrzynią biegów).

Nawet o 19 procent oszczędniejsze. Sześć silników z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem należy do najnowszej generacji czterocylindrowych silników Volkswagena. Wszystkie spełniają normę emisji spalin EU6 i są nawet o 19 procent oszczędniejsze. Seryjnie wszystkie Scirocco o mocy do 162 kW/220 KM są wyposażone w system Start-Stop i wykorzystują energię hamowania (tryb rekuperacji) do ładowania akumulatora. W przypadku przekładni DSG energię oszczędza także tryb biegu jałowego (do 220 KM). Najoszczędniejszą wersją z silnikiem benzynowym jest Scirocco 1.4 TSI 125 KM - średnie zużycie paliwa to 5,4 l/100 km. Najoszczędniejszym dieslem jest Scirocco 2.0 TDI o mocy 150 KM, które zużywa 4,2 l/100 km. Mimo swojej efektywności, także dwa silniki TDI zachowują sportowy charakter Scirocco, o czym świadczą wartości przyspieszenia: 8,6 s (150 KM) i 7,5 s (184 KM) od 0 do 100 km/h.

Wyostrzony - nowy przód i tył nadwozia

Precyzyjna stylistyka. Zewnętrznym znakiem rozpoznawczym Scirocco 2014 są nowy przód z nowymi reflektorami H7 lub opcjonalnymi bi-ksenonowymi z funkcją dynamicznego doświetlania zakrętów, diodowymi światłami do jazdy w dzień oraz nowy tył z seryjnymi, diodowymi światłami. Logo Volskwagen na pokrywie bagażnika uchyla się i służy jako uchwyt do otwierania pokrywy.

Wyjątkowy - nowe elementy wyposażenia

Bogatsze wnętrze. We wnętrzu, wyposażonym seryjnie w sportowe fotele i sportową, obszytą skórą kierownicę (zaadaptowaną z Golfa GTI), można znaleźć między innymi nowe materiały i kolory. Do nowych rozwiązań technicznych zaliczają się na przykład specjalnie dopasowany do Scirocco system nagłaśniający Dynaudio Excite o mocy 400 W, Blind Spot Sensor ostrzegający przed pojazdami znajdującymi się w martwym polu widzenia oraz asystent parkowania (Park Assist). Kolejną nowością są seryjne dodatkowe wskaźniki (ciśnienie doładowania, stoper, temperatura oleju), będące nawiązaniem do pierwszego Scirocco.

Scirocco dostępne na rynku w sierpniu. Volkswagen produkuje najnowsze Scirocco w portugalskim zakładzie pod Lizboną. Stamtąd sportowe auto - ze wszystkimi sześcioma wariantami silników - będzie od połowy sierpnia dostarczane do klientów w Europie. W niektórych krajach, na przykład w Niemczech, przedsprzedaż już się rozpoczęła. Krótko potem Scirocco będzie sprzedawane na kolejnych dużych rynkach, jak Chiny, Turcja, Australia, Rosja i Korea Południowa.

źródło: bank prasowy

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

Poziomy CO2 lub poziomy zużycia paliwa przedstawione na niniejszej stronie są poziomami, które zostały określone podczas świadectwa homologacji pojazdu. Poziomy te mogły zostać niewłaściwie określone. Dokładamy wszelkich starać aby wyjaśnić tę kwestię możliwie jak najszybciej i jeśli zajdzie taka potrzeba, dokonamy korekty tych poziomów we współpracy z odpowiednimi władzami.

Call Center:
22 223 15 19

dostępny od pn do pt w godz 9:00 - 19:00
oraz sobota 9:00 - 14:00

schowaj
Rozwiń