/polczynska/aktualnosci/rekord-guinnessa-golf-tdi-clean-diesel-najnizsze-zuzycie-paliwa/

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszłości, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, iż przysługuje mi prawo do wglądu, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.

Wróć do Aktualności

2015-07-13

Rekord Guinnessa: Golf TDI Clean Diesel uzyskał najniższe zużycie paliwa podczas przejazdu przez 48 stanów USA

Poznań, 13 lipca 2015 r. - Zadowalając się zaledwie 2,9 litrami paliwa na 100 km, Golf TDI Clean Diesel pokonał w ciągu 16 dni jedną ze słynnych tras, na których dokonuje się pomiarów zużycia paliwa i zapewnił sobie miejsce w księdze rekordów Guinnessa.

Trasa wiodąca przez 48 stanów USA (bez Alaski i Hawajów) jest jedyna w swoim rodzaju i ma status klasyka pośród szlaków służących do badania średniego zapotrzebowania aut na paliwo. Golf TDI Clean Diesel pod bacznym okiem przedstawicieli Guinness World Records przejechał 8233 mile (13.250 km).

Załoga, którą tworzyli dziennikarz i bloger Wayne Gerdes oraz inżynier Bob Winger podczas pokonywania tej trasy w swoim Golfie zużyła średnio 2,9 litra paliwa na 100 km, co odpowiada 81 milom na galon. Dotychczasowy rekord samochodów nie hybrydowych wynosił 77,9 mili na galon. Po powrocie do centrali Volkswagen of America w Herndon, Gerdes oświadczył: "Ten wynik pokazuje, że dzięki najnowocześniejszym technologiom oraz odpowiedniemu stylowi jazdy można znacznie ograniczyć zapotrzebowanie samochodu na paliwo i osiągnąć niewiarygodnie niskie wartości jego zużycia".

Golf TDI Clean Diesel jest sprzedawany w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie. Jego dwulitrowy silnik TDI ma moc 110 kW/150 KM, a katalogowe zużycie paliwa wynosi 45 mil na galon (5,2 l/100 km). Golf TDI Clean Diesel spełnia ponadto amerykańską normę emisji spalin LEV3/TIER 3, która jest najbardziej restrykcyjną normą na świecie.

Wpis do księgi rekordów Guinnessa nie jest bynajmniej jedynym wyróżnieniem dla Golfa w USA. W styczniu ten popularny na świecie kompakt został odznaczony przez jury składające się z 57 dziennikarzy motoryzacyjnych z USA i Kanady tytułem "North American Car of the Year 2015".

źródło: bank prasowy

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

Poziomy CO2 lub poziomy zużycia paliwa przedstawione na niniejszej stronie są poziomami, które zostały określone podczas świadectwa homologacji pojazdu. Poziomy te mogły zostać niewłaściwie określone. Dokładamy wszelkich starać aby wyjaśnić tę kwestię możliwie jak najszybciej i jeśli zajdzie taka potrzeba, dokonamy korekty tych poziomów we współpracy z odpowiednimi władzami.

Call Center:
22 223 15 19

dostępny od pn do pt w godz 9:00 - 19:00
oraz sobota 9:00 - 14:00

Szanowni Państwo,
W przypadku braku możliwości kontaktu z numerami stacjonarnymi podanymi na stronie prosimy o kontakt e-mailowy lub bezpośredni kontakt na numery komórkowe.

Kontakt

Za utrudnienia przepraszamy.

schowaj
Rozwiń