/polczynska/aktualnosci/premiera-nowego-tiguana-podczas-miedzynarodowej-wystawy-samochodowej-we-frankfurcie/

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszłości, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, iż przysługuje mi prawo do wglądu, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.

Wróć do Aktualności

2015-09-04

Premiera nowego Tiguana podczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej we Frankfurcie

- Nowy Tiguan, który zostanie zaprezentowany podczas IAA we Frankfurcie zjechał z taśmy produkcyjnej w Wolfsburgu
- Na całym świecie wyprodukowano do dnia dzisiejszego ponad 2,64 miliona Tiguanów

Poznań, 4 września 2015 r. - W fabryce Volkswagena w Wolfsburgu wyprodukowano wyjątkowy samochód - nowego Tiguana, który pojawi się na tegorocznej Międzynarodowej Wystawie Samochodowej we Frankfurcie, by świętować swoją światową premierę. Pracownicy działu montażu poddali go ostatnim zabiegom kosmetycznym i odpowiednio zabezpieczyli na drogę przed wielkim występem.

Pierwszego Tiguana zaprezentowano na IAA w 2007 roku. Od początku produkcji w sierpniu 2007 roku powstało ponad 2,64 miliona egzemplarzy tego modelu, z których 1,6 miliona wyprodukowano w Wolfsburgu. Oprócz tej fabryki auto zjeżdża również z taśm produkcyjnych zakładów w chińskim Antig oraz w rosyjskiej Kałudze. Wiosną tego roku Volkswagen zapowiedział ponadto uruchomienie produkcji nowego Tiguana także w zakładach w Puebla w Meksyku (planowane pod koniec 2016 roku).

Tiguan jest sprzedawany w 170 krajach. Od chwili wprowadzenia na rynek SUV Volkswagena wygrywał liczne testy porównawcze i zdobywał wiele nagród. Jedną z pierwszych była przyznana w listopadzie 2007 roku "Złota Kierownica" dla najlepszego samochodu terenowego. Wśród innych wyróżnień znalazły się: w 2012 r. "Złoty Koń (Cavallo)" za pierwsze miejsce wśród pojazdów wykorzystywanych przez osoby uprawiające jazdę konną, w 2013 r. "Auto Trophy" - nagroda przyznawana przez czytelników magazynu poświęconego samochodom terenowym, natomiast w bieżącym roku przyznano Tiguanowi pierwsze miejsce wśród samochodów z napędem na cztery koła w plebiscycie Autobild-Allrad w kategorii samochodów terenowych i SUV-ów (do 30.000 euro).

Swoją światową premierę Tiguan będzie obchodził podczas uroczystego wieczoru organizowanego przez koncern Volkswagen w trakcie Międzynarodowej Wystawy Samochodowej we Frankfurcie, w poniedziałek 14 września 2015 roku.

źródło: bank prasowy

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

Poziomy CO2 lub poziomy zużycia paliwa przedstawione na niniejszej stronie są poziomami, które zostały określone podczas świadectwa homologacji pojazdu. Poziomy te mogły zostać niewłaściwie określone. Dokładamy wszelkich starać aby wyjaśnić tę kwestię możliwie jak najszybciej i jeśli zajdzie taka potrzeba, dokonamy korekty tych poziomów we współpracy z odpowiednimi władzami.

Call Center:
22 223 15 19

dostępny od pn do pt w godz 9:00 - 19:00
oraz sobota 9:00 - 14:00

schowaj
Rozwiń