/polczynska/aktualnosci/porsche-supercup-w-monako/

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszłości, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, iż przysługuje mi prawo do wglądu, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.

Wróć do Aktualności

2013-05-27

Fabryczny kierowca Volkswagena - Sébastien Ogier wystartował w Porsche Supercup w Monako

Szybki nie tylko na szutrowych drogach, lecz także na torze wyścigowym: rajdowy kierowca Volkswagena Sébastien Ogier podczas gościnnego startu w Porsche Mobil 1 Supercup w Monako pokazał, co potrafi. W swoim debiucie na torze podczas weekendu Formuły 1, Francuz, lider Rajdowych Mistrzostw Świata, zajął dobre 13. miejsce pośród 26 startujących zawodników, wyścig wygrał Sean Edwards. W wyścigu wziął udział także wielokrotny rajdowy mistrz świata Sébastien Loeb, który linię mety minął jako szesnasty.

"To wspaniałe uczucie wystartować tutaj w Monako w Porsche Supercup! Jestem bardzo wdzięczny, że dzięki wsparciu Porsche, TAG Heuer i Volkswagena mogłem spełnić swoje marzenie. Dla mnie było to wyjątkowe doświadczenie, przeżyć Monako z innej perspektywy, niż rajd" - powiedział szczęśliwy Ogier. "Gratulacje dla Seana Edwardsa, który pokazał sensacyjną formę, a przed startem udzielił mi cennych wskazówek. Mój wyścig przebiegał dobrze, krótko po starcie przesunąłem się do przodu o jedno miejsce. A moje najlepsze czasy okrążeń niewiele różniły się od czasów Seana. To nieźle, biorąc pod uwagę, że miałem tylko pół dnia na trening w Porsche. Próbowałem przebić się jeszcze bardziej do przodu, ale w Monako wyprzedzanie prawie nie jest możliwe. Teraz jestem po prostu szczęśliwy i już cieszę się na start w Rajdzie Grecji."

Także dyrektor Volkswagen Motorsport Jost Capito był pod wrażeniem osiągnięć swojego rajdowego asa: "Sébastien pojechał znakomicie, szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę jego niewielkie doświadczenie na torze. To świadczy o jego klasie jako kierowcy. Jestem pełen uznania."

Ogier pokazał się z najlepszej strony już podczas treningu, gdy przez długi okres notował jedne z najlepszych czasów. Wyścig rozpoczął z bardzo dobrej 14-tej pozycji i mógł pokazać tylne światła nie tylko Sébastienowi Loebowi, lecz także znanym kierowcom torowym, jak Alain Menu czy Sebastian Bleekemolen. Zeszłoroczny zwycięzca Sean Edwards udzielił Ogierowi przed startem kilku cennych wskazówek odnośnie rywalizacji w Monte Carlo. Z pewnością przydały się też rady, których Ogierowi udzielił Sebastian Vettel. Trzykrotny mistrz świata Formuły 1, wielki fan rajdów, pokazał Ogierowi swój bolid i zaprosił do zajęcia miejsca za kierownicą. Kolejną atrakcją dla Ogiera w Monako było spotkanie z amerykańską aktorką Cameron Diaz w ramach Porsche Mobil 1 Supercup.

Dziś Ogier zamieni asfalt na szuter, Porsche 911 GT3 na Volkswagena Polo R WRC: zespół Volkswagen WRC wyjechał do Grecji i rozpoczął przygotowania do Rajdu Akropolu (31.05 - 2.06.).

źródło: bank prasowy

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

Poziomy CO2 lub poziomy zużycia paliwa przedstawione na niniejszej stronie są poziomami, które zostały określone podczas świadectwa homologacji pojazdu. Poziomy te mogły zostać niewłaściwie określone. Dokładamy wszelkich starać aby wyjaśnić tę kwestię możliwie jak najszybciej i jeśli zajdzie taka potrzeba, dokonamy korekty tych poziomów we współpracy z odpowiednimi władzami.

Call Center:
22 223 15 19

dostępny od pn do pt w godz 9:00 - 19:00
oraz sobota 9:00 - 14:00

schowaj
Rozwiń