/polczynska/aktualnosci/polo-r-wrc-drugiej-generacji/

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszłości, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, iż przysługuje mi prawo do wglądu, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.

Wróć do Aktualności

2015-01-16

Polo R WRC drugiej generacji: nowe rozwiązania techniczne, nowy wygląd

- Światowa premiera 318-konnego Polo R WRC
- Członek Zarządu dr Heinz-Jakob Neußer daje sygnał startu do obrony tytułów MŚ
- Legendarny Rajd Monte Carlo już w kolejny weekend rozpoczyna sezon MŚ

W Autostadt w Wolfsburgu Volkswagen zaprezentował Polo R WRC w w udoskonalonej technicznie i wizualnie postaci. Z nowym samochodem w nowych barwach załogi fabryczne z Wolfsburga będą po raz kolejny bronić tytułów rajdowych mistrzów świata WRC. Od chwili debiutu w WRC, w 2013 roku, Volkswagen zdobył tytuły mistrzowskie w dwóch najważniejszych klasyfikacjach - producentów i kierowców. Jeżeli chodzi o skład załóg rajdowych Volkswagenów Polo R WRC, marka stawia na ciągłość. 22 stycznia, w legendarnym Rajdzie Monte Carlo, barwy Volkswagena na odcinkach specjalnych będą reprezentować podwójni mistrzowie świata - Sébastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F) oraz ich koledzy z zespołu Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila (FIN/FIN) i Andreas Mikkelsen/Ola Floene (N/N).

"Nowe Polo R WRC zostało znacznie udoskonalone wewnątrz i na zewnątrz" - poinformował dr Heinz-Jakob Neußer, Członek Zarządu marki ds. rozwoju technicznego. "Samochód nie tylko wygląda teraz bardziej dynamicznie i sportowo. Także pod maską nasi inżynierowie wprowadzili nowości techniczne i starannie udoskonalili wiele detali auta, odnoszącego od dwóch lat sukcesy. Najważniejszym celem inżynierów była poprawa efektywności, niezawodności i osiągów. Wprost nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli zobaczyć nowe Polo R WRC w Rajdzie Monte Carlo i w dwunastu pozostałych rajdach na czterech kontynentach".

Obrona tytułów w kolorach granatowo-niebiesko-białym: nowy wygląd kolejnej generacji Polo R WRC.

Najbardziej widoczną na zewnątrz zmianą Polo R WRC w sezonie 2015 są nowe - barwy i wygląd. Podstawowy biały kolor nadwozia ustąpił miejsca granatowemu. Przód auta jest granatowy, tył - z nowym spojlerem - biały. Przejście od granatowego do białego koloru jest wykonane w formie białych i niebieskich pasów. Na nadwoziu umieszczone są loga najważniejszych partnerów Volkswagena w Rajdowych MŚ - Red Bulla, Castrola, Volkswagen Financial Services oraz producentów - opon (Michelin), zawieszenia i sprzęgła (ZF Sachs) oraz akcesoriów (OMP).

Pod maską inżynierowie Volkswagena wprowadzili wiele nowatorskich rozwiązań. Największą nowością jest hydrauliczne sterowanie zmianą biegów, obsługiwane łopatką umieszczoną na kolumnie kierownicy. Ponadto, trzy czwarte podzespołów - nadwozia, silnika, zawieszenia, układu napędowego i elementów aerodynamicznych zoptymalizowano zgodnie z zasadą "prostsze, lżejsze, stabilniejsze".

Wypowiedzi przed sezonem Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC)

Sébastien Ogier, Volkswagen Polo R WRC #1
"Jestem absolutnie pewny, że nowe auto rozpocznie sezon tak samo dobrze, jak jego poprzednik. Przeprowadziliśmy wiele testów i intensywnie współpracowaliśmy z inżynierami. Wiele pracy włożyliśmy w opracowanie nowego systemu zmiany biegów - to prawdziwy postęp. Cieszymy się na nowy sezon, emocjonujące będzie porównanie się z innymi zespołami. Testy dotychczas przebiegały dobrze, nasi inżynierowie trafili w dziesiątkę. Polo R WRC drugiej generacji jest szybsze i lepsze niż jego poprzednik".

Jari-Matti Latvala, Volkswagen Polo R WRC #2
"Nowy samochód dobrze się prowadzi i nie mogę doczekać się rozpoczęcia sezonu. W tym roku ponownie biegi będziemy zmieniać za pomocą łopatki przy kierownicy, a z tym bardzo dobrze sobie radzę. Nowe Polo R WRC jest bardzo szybkie, nie tylko ja mam takie odczucia, Sébastien i Andreas mają takie samo wrażenie. Nie ma wątpliwości - cieszymy się na sezon 2015".

Efekt "spojrzenia" podwójnych diodowych reflektorów uzyskano między innymi dzięki kompaktowym modułom LED (które w każdym reflektorze stanowią centralny punkt świetlny) oraz umieszczonym na zewnątrz i nad nimi "brwiom". Zewnętrzne moduły reflektorów są odpowiedzialne za światła mijania, wewnętrzne za światła drogowe. Z pewnością każdy zwróci uwagę na niepowtarzalną grafikę świateł dziennych. Składają się one łącznie z czterech punktów świetlnych podwójnych reflektorów diodowych oraz czterech diodowych "skrzydeł świetlnych", z których dwa znajdują się na górze w osłonie chłodnicy, a dwa w dolnym wlocie powietrza.

Andreas Mikkelsen, Volkswagen Polo R WRC #9
"Na samym początku chcę powiedzieć, że nowy design jest absolutnie cool. Bardzo podobają mi się nowe kolory i nowa grafika. Jestem bardzo dumny z tego, że startuję w Polo R WRC. Na początku sezonu będę jeszcze jechał Polo R WRC z 2014 roku, a do nowego auta przesiądę się dopiero w Rajdzie Portugalii. To jednak żaden problem, bo nasze mistrzowskie Polo R WRC doskonale się sprawdziło".

Jost Capito, Dyrektor Volkswagen Motorsport
"Taka prezentacja, jak dzisiejsza, jest doskonałym sygnałem do rozpoczęcia sezonu. Cały zespół długo i ciężko pracował na to, abyśmy byli gotowi do Rajdu Monte Carlo. Dostaliśmy dzisiaj ostatni emocjonalny impuls. To wspaniałe, że zarząd i pracownicy Volkswagena tak entuzjastycznie nas wspierają. Zainteresowanie i wsparcie dla sportu motorowego w Volkswagenie są ogromne. Teraz, w nowym sezonie, musimy dać z siebie wszystko, aby odwdzięczyć się za ten entuzjazm".

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC) w sezonie 2015:

22.01.2015 - 25.01.2015 Rajd Monte Carlo
12.02.2015 - 15.02.2015 Rajd Szwecji
05.03.2015 - 08.03.2015 Rajd Meksyku
23.04.2015 - 26.04.2015 Rajd Argentyny
21.05.2015 - 24.05.2015 Rajd Portugalii
11.06.2015 - 14.06.2015 Rajd Włoch
02.07.2015 - 05.07.2015 Rajd Polski
30.07.2015 - 02.08.2015 Rajd Finlandii
20.08.2015 - 23.08.2015 Rajd Niemiec
10.09.2015 - 13.09.2015 Rajd Australii
01.10.2015 - 04.10.2015 Rajd Francji
22.10.2015 - 25.10.2015 Rajd Hiszpanii
12.11.2015 - 15.11.2015 Rajd Wielkiej Brytanii

źródło: bank prasowy

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

Poziomy CO2 lub poziomy zużycia paliwa przedstawione na niniejszej stronie są poziomami, które zostały określone podczas świadectwa homologacji pojazdu. Poziomy te mogły zostać niewłaściwie określone. Dokładamy wszelkich starać aby wyjaśnić tę kwestię możliwie jak najszybciej i jeśli zajdzie taka potrzeba, dokonamy korekty tych poziomów we współpracy z odpowiednimi władzami.

Call Center:
22 223 15 19

dostępny od pn do pt w godz 9:00 - 19:00
oraz sobota 9:00 - 14:00

Szanowni Państwo,
W przypadku braku możliwości kontaktu z numerami stacjonarnymi podanymi na stronie prosimy o kontakt e-mailowy lub bezpośredni kontakt na numery komórkowe.

Kontakt

Za utrudnienia przepraszamy.

schowaj
Rozwiń