/polczynska/aktualnosci/nowy-touran-zdobywa-maksymalna-ocene-w-testach-euro-ncap/

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszłości, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, iż przysługuje mi prawo do wglądu, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.

Wróć do Aktualności

2015-09-03

Nowy Touran zdobywa maksymalną ocenę w testach Euro NCAP

- Zarówno pasażerowie, jak i piesi są bardzo dobrze chronieni przed skutkami ewentualnego zderzenia
- Najlepsze oceny dla Tourana zarówno w wersji pięcio- jak i siedmiomiejscowej

Poznań, 3 września 2015 r. Nowy Touran zdał z najwyższymi ocenami europejski test z bezpieczeństwa (Euro NCAP). Popularnemu rodzinnemu vanowi najnowszej generacji przyznano najwyższą notę pięciu gwiazdek co sprawiło, że van Volkswagena należy do grona najbezpieczniejszych modeli w Europie.

Na ogólną ocenę bezpieczeństwa, jaką w postaci pięciu gwiazdek uzyskał nowy Touran, składają się wyniki badań w czterech kategoriach: ochrony dorosłych pasażerów, ochrony dzieci, bezpieczeństwa pieszych oraz systemów służących bezpieczeństwu. Nowy Touran sprostał wymagającej procedurze Euro NCAP (European New Car Assessment Programme), uzyskując najwyższy wynik. Było to możliwe między innymi dzięki bardzo wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa, na który składają się odpowiednio zaprojektowana struktura karoserii, skuteczny system ochrony za pomocą pasów, poduszek i foteli, a także innowacyjne systemy asystujące.

Od 1997 roku Euro NCAP jest jedną z najważniejszych instytucji wyznaczających standardy w dziedzinie bezpieczeństwa pojazdów w Europie. W tym roku procedury testowe były bardzo zaostrzone. Podczas wszechstronnego badania bezpieczeństwa dorosłych pasażerów nowy Touran uzyskał 88% oceny maksymalnej. Poddano go następującym testom: - czołowe zderzenie z odkształcalną przeszkodą przy prędkości 64 km/h, 40 procent szerokości auta, - czołowe zderzenie ze sztywną przeszkodą przy prędkości wynoszącej 50 km/h, cała szerokość auta, - uderzenie w bok pojazdu z prędkością 50 km/h, - uderzenie bokiem w słup przy prędkości 32 km/h.

Także w bardzo ważnej kategorii ochrony dzieci podróżujących w samochodzie nowy rodzinny van Volkswagena, zarówno w wersji pięcio- jak i siedmiomiejscowej, uzyskał bardzo dobre wyniki. Dzięki seryjnym mocowaniom ISOFIX i uchwytom top tether, służącym do montowania w aucie fotelików dziecięcych, nowy Touran uzyskał ponad 89% maksymalnej liczby punktów.

Badanie w kategorii ochrony pieszych Touran zakończył wynikiem 71%. Doceniono w nim przede wszystkim zalety wynikające z konstrukcji auta, które pozwalają zmniejszyć ryzyko obrażeń pieszego na skutek ewentualnego potrącenia.

Nowego Tourana można od kilku tygodni zamawiać u polskich dealerów Volkswagena. Cena bazowej wersji modelu wynosi 82.390 PLN (1.2 TSI 110 KM). Samochód ma bardzo bogate seryjne wyposażenie z dziedziny bezpieczeństwa. Należą do niego między innymi poduszki powietrzne: czołowa kierowcy i pasażera (z możliwością dezaktywacji), poduszka chroniąca kolana kierowcy oraz system poduszek chroniących głowy podróżnych siedzących z przodu i z tyłu, włącznie z poduszkami bocznymi. Poza tym fotele wyposażano w specjalne zagłówki, które w przypadku uderzenia innego pojazdu w tył Tourana zmniejszają ryzyko uszkodzenia kręgosłupa szyjnego; auto ma również system ostrzegający o niezapięciu pasów bezpieczeństwa na każdym fotelu. Ponadto na pokładzie nowego Tourana znajdują się między innymi seryjnie: elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) z ABS i asystentem hamowania, system automatycznego hamowania po kolizji, sygnalizator spadku ciśnienia w oponach, czujnik rozpoznający zmęczenie kierowcy oraz system ostrzegania kierowcy.

źródło: bank prasowy

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

Poziomy CO2 lub poziomy zużycia paliwa przedstawione na niniejszej stronie są poziomami, które zostały określone podczas świadectwa homologacji pojazdu. Poziomy te mogły zostać niewłaściwie określone. Dokładamy wszelkich starać aby wyjaśnić tę kwestię możliwie jak najszybciej i jeśli zajdzie taka potrzeba, dokonamy korekty tych poziomów we współpracy z odpowiednimi władzami.

Call Center:
22 223 15 19

dostępny od pn do pt w godz 9:00 - 19:00
oraz sobota 9:00 - 14:00

schowaj
Rozwiń