/polczynska/aktualnosci/nowy-golf-variant-w-polskiej-ofercie-volkswagena/

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszłości, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, iż przysługuje mi prawo do wglądu, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.

Wróć do Aktualności

2013-05-14

Nowy Golf Variant w polskiej ofercie Volkswagena

Poznań, 14 maja 2013 r. - W polskich salonach Volkswagena rozpoczęto przyjmowanie zamówień na nowego Golfa Varianta. Samochód ten miał premierę przed kilkoma tygodniami podczas Genewskiego Salonu Samochodowego. Jego zalety to między innymi bagażnik powiększony o 100 litrów w porównaniu z poprzednikiem, bogata oferta systemów wspierających kierowcę i sportowa stylistyka.

Pierwsza generacja Golfa Varianta pojawiła się na rynku dokładnie przed 20 laty. Od tego czasu sprzedanych zostało ponad 1,8 mln egzemplarzy tej wersji Golfa. Nowy Golf Variant to sportowy i wszechstronny samochód, łączący niskie wartości zużycia paliwa z dynamiką i dużymi możliwościami aranżacji wnętrza.

Pojemność bagażnika nowego Golfa Varianta wzrosła w porównaniu z poprzednikiem z 505 litrów do 605 litrów (do oparcia tylnych siedzeń). W przypadku załadunku do oparć przednich siedzeń i pod dach, nowy Golf Variant ma pojemność aż 1620 litrów (poprzednik: 1495 litrów).

Pod względem optycznym przód nadwozia nowego Golfa Varianta ma tak samo precyzyjną i wyjątkową stylistykę, jak Golf Hatchback. Stylistom udało się przenieść charakterystyczny kształt słupka C klasycznego Golfa na słupek D Golfa Varianta. Dzięki temu nowy Golf Variant sprawia wrażenie smuklejszego, bardziej ekskluzywnego i bardziej sportowego, niż jego poprzednik.

Jak wszystkie nowe Golfy, także ten wszechstronny model jest wyposażony seryjnie w system Start-Stop i funkcję rekuperacji. Jako pierwszy kombi na świecie posiada także hamulec multikolizyjny, który automatycznie przyhamowuje samochód po zderzeniu, aby zredukować występującą jeszcze energię kinetyczną. Do wyposażenia seryjnego należą między innymi: siedem poduszek powietrznych, elektroniczny program stabilizacji toru jazdy (ESC), klimatyzacja, poprzeczna blokada mechanizmu różnicowego XDS oraz radioodbiornik z 5-calowym ekranem dotykowym TFT.

Opcjonalnie dostępne jest szerokie spektrum nowoczesnych systemów wspierających, takich jak Front Assist, automatyczny tempomat ACC, system ułatwiający utrzymanie pasa ruchu Lane Assist, system rozpoznający znaki drogowe czy asystent parkowania Park Assist najnowszej generacji. Ponadto Golf Variant oferowany jest ze wszystkimi nowymi systemami Infotainment i Entertainment, wprowadzonymi wraz siódmą generacją Golfa.

Podobnie jak w klasycznym Golfie, także w nowym Golfie Variancie montowane są dwie zupełnie nowe generacje silników. Silniki benzynowe dysponują mocą 85 KM, 105 KM, 122 KM i 140 KM. Silniki wysokoprężne mają moc 90 KM, 105 KM i 150 KM. W zależności od wersji silnika stosowana jest 5- lub 6-biegowa manualna skrzynia biegów. Większość silników TSI i TDI może być także połączona z przekładnią DSG.

Nowego Golfa Varianta można zamawiać w polskiej sieci Volkswagena, cena wyjściowa modelu w wersji Trendline z silnikiem 1.2 TSI wynosi 65.490 zł. W porównaniu z poprzednikiem zdecydowanie został skrócony czas realizacji zamówień ze względu na przeniesienie produkcji do Niemiec.

Mimo wprowadzenia do sprzedaży nowego Golfa Varianta, w sprzedaży pozostaje model poprzedniej generacji. Auta nie można jednak zamawiać już do produkcji - w atrakcyjnych cenach oferowane są samochody znajdujące się na placach importera i dealerów, m.in. Golf Variant CityLine z bogatym wyposażeniem seryjnym.

źródło: bank prasowy

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

Poziomy CO2 lub poziomy zużycia paliwa przedstawione na niniejszej stronie są poziomami, które zostały określone podczas świadectwa homologacji pojazdu. Poziomy te mogły zostać niewłaściwie określone. Dokładamy wszelkich starać aby wyjaśnić tę kwestię możliwie jak najszybciej i jeśli zajdzie taka potrzeba, dokonamy korekty tych poziomów we współpracy z odpowiednimi władzami.

Call Center:
22 223 15 19

dostępny od pn do pt w godz 9:00 - 19:00
oraz sobota 9:00 - 14:00

schowaj
Rozwiń