/polczynska/aktualnosci/kamil-kocimski-zwyciezyl-w-polskim-finale-think-blue/

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszłości, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, iż przysługuje mi prawo do wglądu, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.

Wróć do Aktualności

2013-08-20

Kamil Kocimski zwyciężył w polskim finale "Think Blue. Challange 2013." uzyskując spalanie 2,9 l./100 km.

W ramach idei Think Blue Volkswagen organizuje mistrzostwa, w których wyłoniony zostanie najoszczędniej jeżdżący kierowca. Światowy finał odbędzie się w dniach od 6 do 10 września w Niemczech. Polskę będzie reprezentował Kamil Kocimski, który w miniony weekend wygrał polskie eliminacje.

Mistrzostwa "Think Blue. World Championship." organizowane są po raz trzeci, niemniej w tym roku Polska debiutuje w konkursie. Pierwszym etapem mistrzostw było zakwalifikowanie się do krajowego finału. W miniony weekend, na polskim wybrzeżu wzięło w nim udział 21 kierowców. Po teoretycznym szkoleniu i krótkich przejazdach treningowych, uczestnicy przystąpili do rywalizacji o tytuł najoszczędniej jeżdżącego kierowcy w Polsce. Pomiar dokonywany był na trasie liczącej 22 km, w większości wiodącej przez teren zabudowany. Na trasie przejazdu kierowcy musieli odpowiednio reagować na przejścia dla pieszych, liczne skrzyżowania, sygnalizację świetlną, a także przejazd kolejowy, aby utrzymać spalanie na jak najniższym poziomie. Najlepiej z zadaniem poradził sobie Kamil Kocimski z Radomska, którego samochód podczas finałowego przejazdu zużył 2,9 l. paliwa na 100 km.

Uczestnicy rywalizowali w Samochodzie Roku 2013 - nowym Golfie, wyposażonym w silnik 1.6 TDI o mocy 105 KM z pakietem BlueMotion Technology. Katalogowo auto zużywa średnio 3,8 l. paliwa na 100 km w cyklu mieszanym. Wynik uzyskany przez zwycięzcę udowadnia, że samochodem można jeździć zdecydowanie oszczędniej.

Światowy finał zaplanowano w Niemczech, rozegrany zostanie w dniach od 6 do 10 września. Uczestnicy wystartują z Wolfsburga i pokonają trasę do Frankfurtu. Wcześniej odwiedzą fabrykę samochodów i Autostadt. Na zakończenie zwiedzą Międzynarodowy Salon Samochodowy we Frankfurcie.

Konkurs "Think Blue. World Championship 2013." jest rozgrywany w ramach idei Think Blue Volkswagena, która została stworzona w celu ochrony środowiska. Od momentu przedstawienia idei Think Blue w 2010 roku, na całym świecie w jej ramach zostało zrealizowanych ponad 360 projektów w ponad 35 krajach.

źródło: bank prasowy

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

Poziomy CO2 lub poziomy zużycia paliwa przedstawione na niniejszej stronie są poziomami, które zostały określone podczas świadectwa homologacji pojazdu. Poziomy te mogły zostać niewłaściwie określone. Dokładamy wszelkich starać aby wyjaśnić tę kwestię możliwie jak najszybciej i jeśli zajdzie taka potrzeba, dokonamy korekty tych poziomów we współpracy z odpowiednimi władzami.

Call Center:
22 223 15 19

dostępny od pn do pt w godz 9:00 - 19:00
oraz sobota 9:00 - 14:00

Szanowni Państwo,
W przypadku braku możliwości kontaktu z numerami stacjonarnymi podanymi na stronie prosimy o kontakt e-mailowy lub bezpośredni kontakt na numery komórkowe.

Kontakt

Za utrudnienia przepraszamy.

schowaj
Rozwiń