/polczynska/aktualnosci/arteon_w_polskich_salonach_volkswagena/

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszłości, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, iż przysługuje mi prawo do wglądu, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.

Wróć do Aktualności

2017-06-26

Arteon w polskich salonach Volkswagena

Poznań - Marka Volkswagen poszerza swoją ofertę o nowy model. Arteon, wyróżniający się dynamiczną sylwetką, został po raz pierwszy zaprezentowany szerokiej publiczności w marcu w ramach salonu samochodowego w Genewie, a teraz trafił do polskich salonów.

Arteon łączy sportowy charakter z wysoką funkcjonalnością i przestronnym wnętrzem. Wyróżnia się m.in. dużą ilością miejsca z tyłu (siedzącym tam pasażerom na pewno nie zabraknie miejsca na nogi) oraz przestronnym bagażnikiem o pojemności od 563 do 1.557 litrów. Nowy Volkswagen może mieć napęd na przednie lub na cztery koła. Długa lista innowacyjnych systemów i rozwiązań pozwala mocno spersonalizować samochód. Arteon może być np. wyposażony w Active Info Display (wskaźniki w różnych zestawach wyświetlają się na ekranie przed kierowcą), wyświetlacz head-up oraz w nowy system multimedialny "Discover Pro" z 9,2-calowym ekranem pokrytym szklaną taflą i z systemem sterowania przy pomocy gestów.

Poza tym w Arteonie mają swoją premierę systemy asystujące najnowszej generacji, np. aktywny tempomat (ACC), który teraz uwzględnia również ograniczenia prędkości oraz znaki na drogach i w ramach możliwości działania automatycznie dostosowuje prędkość jazdy do warunków i obowiązujących ograniczeń w danym miejscu. Nowe reflektory z funkcją dynamicznego doświetlania zakrętów dzięki danym z GPS oraz informacjom uzyskiwanym z kamery wiedzą z wyprzedzeniem, kiedy samochód wjedzie w zakręt i oświetlają go jeszcze zanim kierowca skieruje w niego auto. Kolejna nowość na pokładzie Arteona to system Emergency Assist drugiej generacji: jeśli kierowca z powodów zdrowotnych utraci kontrolę nad pojazdem, system - w ramach możliwości działania - nie tylko spowoduje automatyczne hamowanie, lecz także uruchomi światła awaryjne i skieruje Arteona na skrajny prawy pas jezdni, o ile pozwoli na to sytuacja na drodze.

Oprócz bogato wyposażonej wersji podstawowej Essence, nowe Gran Turismo Volkswagena będzie oferowane w ekskluzywnych odmianach "Elegance" i "R-Line". Wybierając wersję "Elegance" szczególny nacisk położono na elementy dodające autu wytwornego wyglądu. Arteon R-Line ma natomiast bardziej sportowy charakter. Mając za podstawę jedną z tych trzech wersji wyposażenia Arteonowi można nadać jeszcze bardziej indywidualny styl.

W chwili wprowadzenia Arteona na rynek jest on dostępny do wyboru z trzema silnikami o różnej mocy - wszystkie połączone są z dwusprzęgłową, automatyczną skrzynią biegów DSG. Wersja z jednostką 2.0 TDI (110 kW/150 KM)1) kosztuje 154.590 zł. Ceny modeli z dwoma najmocniejszymi silnikami - o mocy 206 kW/280 KM (TSI)2) oraz 176 kW/240 km (TDI)3) wynoszą, odpowiednio, od 202.590 zł i od 197.790 zł. W ciągu tego roku ofertę uzupełnią kolejne silniki, dwa o mocy 190 KM (TSI i TDI), których produkcja rozpocznie się we wrześniu oraz jednostka 1.5 TSI o mocy 150 KM współpracująca z 6-biegową przekładnią mechaniczną, dostępna od lilstopada. Ta ostatnia została wyposażona w system odłączanych cylindrów ACT. Arteon w wersji Essence, napędzany 1,5-litrowym silnikiem, kosztuje 127.690 zł.

1) Arteon 2.0 TDI SCR (110 kW/150 KM), zużycie paliwa w l/100 km: 5,3
(w mieście), 3,9 (poza miastem), 4,4 (w cyklu mieszanym); emisja CO2 w g/km: 114 (w cyklu mieszanym)
2) Arteon 2.0 TSI DSG (206 kW/280 KM), zużycie paliwa w l/100 km: 9,2
(w mieście), 6,1 (poza miastem), 7,3 (w cyklu mieszanym); emisja CO2 w g/km: 164 (w cyklu mieszanym)
3) Arteon 2.0 TDI DSG (176 kW/240 KM), zużycie paliwa w l/100 km: 7,1
(w mieście), 5,1 (poza miastem), 5,9 (w cyklu mieszanym); emisja CO2 w g/km: 152

źródło: bank prasowy

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

Poziomy CO2 lub poziomy zużycia paliwa przedstawione na niniejszej stronie są poziomami, które zostały określone podczas świadectwa homologacji pojazdu. Poziomy te mogły zostać niewłaściwie określone. Dokładamy wszelkich starań aby wyjaśnić tą kwestię możliwie jak najszybciej i jeśli zajdzie taka potrzeba, dokonamy korekty tych poziomów we współpracy z odpowiednimi władzami.

Call Center:
22 223 15 19

dostępny od pn do pt w godz 9:00 - 19:00
oraz sobota 9:00 - 14:00

Szanowni Państwo,
W przypadku braku możliwości kontaktu z numerami stacjonarnymi podanymi na stronie prosimy o kontakt e-mailowy lub bezpośredni kontakt na numery komórkowe.

Kontakt

Za utrudnienia przepraszamy.

schowaj
rozwiń

Szanowni Państwo,

informujemy, że dnia 20.04 (sobota)

salon będzie czynny do godziny 14:00.

Przepraszamy za utrudnienia.

schowaj
rozwiń